(Mikro)knihkupectví Na poličce : útulný prostor ke čtení i předčítání v Moravském Krumlově

Knihkupectví Na poličce v Moravském Krumlově nabízí kvalitné dětskou literaturuV naší letní sérii „Po Česku po knihkupectvích“ vás jako první zavedeme do Moravského Krumlova, za Barborou Veselou. Ta loni otevřela malé knihkupectví Na poličce – útulný prostor pro čtení pro děti všech věků. „Snažila (jsem se) obchod vytvořit tak, aby nebyl jen prostorem k nákupu, ale příjemným čtenářským prostředím. Čítárna, ze které se vám nebude chtít odejít, ať jste malí nebo velcí. Často se totiž zákazníci nechávají svazovat nálepkou. Když ale dokáží odstranit slovo „dětská“ ze spojení „dětská kniha“, stane se, že si odnáší knižní novinky nejenom pro své děti, ale i pro sebe.“ Tak co se na ty knihy podívat? A když už budete v Moravském Krumlově, můžete rovnou zajet třeba k ruině kláštera Rosa Coeri nebo do muzea, kde se z vašich dětí stanou archeologové.

 

Pokračovat ve čtení „(Mikro)knihkupectví Na poličce : útulný prostor ke čtení i předčítání v Moravském Krumlově“

Letní série „Po Česku po knihkupectvích“ přináší tipy, kam v létě vyrazit s rodinou

Kam letos o prázdninách na výlet? Třeba do úžasného knihkupectví v pěkném kraji! V poslední době přibývá knihkupectví zaměřujících se na kvalitní výběr literatury pro děti i mladé. My z Poketa vyhledáváme taková místa. Spolupracujeme. A přitom se ukazuje, že za takovými knihkupectvími stojí často akční ženy – ženy s nápadem a energií něco nového svému okolí nabídnout. My vám je postupně chceme představit. Třeba ještě přemýšlíte, kam v létě po Česku vyrazit a zaujme vás nejen nabídka knih, ale i tipy na to, kam s dětmi do okolí.

Pěkné léto s knihou!

A pokud máte pocit, že jsme na někoho neprávem zapomněli – dejte nám vědět!

Děti vaří! Podle obrázkových receptů

Poketo Vám představuje svou nejčerstvější novinku: Děti vaří. Třeba těstoviny s čerstvým špenátem nebo tomatovou polévku, pečou slaná lízátka nebo banánový muffin. A pomáhají jim v tom naše obrázkové recepty s minimem textu a přehlednými ilustracemi ingrediencí i postupu. Obrázkové recepty vznikly ve spolupráci s Ivanou Meserszmith Kristkovou, zakladatelkou z Sweetest Prague.

Příjemnou zábavu a dobrou chuť!

 

ZDE si ji sadu receptů můžete prohlédnout a objednat.

 

Poketí novinky představíme na pražském mini festivalu

Již tento pátek a sobotu, 18. a 19. června 2021, představí Poketo své novinky na dětském festivalu mini. Těšit se můžete na obrázkové recepty „Děti vaří“, díky nim vaši potomci v kuchyni vykouzlí nejednu snídani nebo večeři. Pro třeťáky jsou určené nové hrací karty a tipy na hry, pomocí kterých si konečně hravě zapamatují vyjmenovaná slova. A myslíme i na mladší školáky: pro ně jsme připravily knížku prvního čtení „Všechno nejlepší“ a samolepky pro snadnější orientaci v šuplíkách a skříňkách. Najít poklad nikdy nebylo snazší!