Tipy na Mikuláše a Vánoce od Poketa

 

Mikuláš i Ježíšek vyžadují spoustu příprav a nakupování. U obou však můžete sáhnout po dárcích, které jsou zábavné, kreativní a podporují samostatnost dětí. A to jak pro děti školou povinných, tak pro ty nejmenší. Poketo Vám přináší tipy ze své dílny.

 

Tipy na Mikuláše

Anděl, čert a Mikuláš jdou tam, kde děti bydlí, zlobidla a dobytčata odnesou si v pytli! Kolik jste právě přečetli vyjmenovaných slov? A umíte je všechna? Procvičit je formou hry můžete díky Hracím kartám. Ideální dárek od Mikuláše (nebo spíše čerta?) pro všechny třeťáky. Sada 86 hracích karet totiž neslouží k pouhému biflování, ale najdete u ní návod rovnou na pět různých her. Dadaistický román si může malý jazykovědec vyzkoušet doma sám, Větostav je akční zábava pro celou rodinu a některé další jsou vhodné i do školních lavic pro zpestření výuky.
Pro děti od 8 let.
Najdete je zde: Hrací karty s vyjmenovanými slovy, ke koupi za 350 K

 

 

Abecední omalovánky s hravými úkoly pro všechny předškoláky a prvňákyHravě a s pastelkami na abecedu! Pro Vašeho (před)školáka má Mikuláš hravý sešit k dotvoření. Co stránka, to písmeno české abecedy – psané ve všech svých čtyřech formách – a s ním spojený úkol. Dokresli gorile prales a veverce devět oříšků, najdi stejná Jablka a nakresli naštvanou a šťastnou flétnu. Škola hrou.
Pro děti od 5 let.
Abeceda. Omalovánky s hravými úkoly, 80 Kč.

 

 

 

Přehledný plakát s obrázky z rozlišovacích značek pro školkyMáme rádi zvířata…. Na plakátu a samolepkách Příroda kolem nás může váš malý zvědavec obdivovat přírodu po celý rok. Plakát ozdobí zeď dětského pokojíčku, a kromě brány do světa okolní fauny a flóry slouží i jako inspirace pro vlastní kreslení. Skvěle ho pak doplňuje sada 52 samolepek, na kterých děti najdou zvířata, rostliny, plody i houby. Jestli se je naučí poznat nebo jimi ozdobí třeba lednici, to už je na nich. A jestli samolepkami nebo plakátem zpestříte malým biologům mikulášskou nadílku či balíčky pod stromečkem, je zase jen na vás.
Pro děti od 3 let.
Samolepky z přírody, 130 Kč.
Plakát „Příroda kolem nás“, 130 Kč.

 

Tip na Vánoce

Děti vaří - obrázkové recepty v praktickém kufříku pro všechny malé kuchaře a kuchařkyNadělte si na Vánoce děti, které budou milovat vaření. Hrnce, poklice a kuchyňské náčiní mají pro děti zvláštní kouzlo. Proč je v jejich zaujetí pro kuchyňskou alchymii nepodpořit? Věnujte jim sadu Děti vaří. V pěkném a praktickém kufříku najdete obrázkové recepty, porcelánový hrneček s odměrkou a dětskou zástěrku. Celkem 14 obrázkových receptů pro přípravu jídel od snídaně až po večerní snack – od tomatové polévky přes šišky s mákem po slaná lízátka – zvládnou obvykle děti od šesti let samostatně, ty mladší s trochou asistence. Pusťte děti do kuchyně a nechte se překvapit hotovou večeří!
Pro děti, které již umí zacházet s nožem.
Děti vaří. Sada s obrázkovými recepty, odměrným hrnkem a zástěrkou, 950 Kč.

 

 

Děti vaří: Obrázkový recept pro malé kuchaře a kuchařky. Foto: Dora Pololáníková Děti vaří: Obrázkový recept na slaná lízátka. Fotot: Dora Pololáníková Příprava hráškového dipu podle obrázkového receptu - Děti vaří.