O nás

S narozením našich dětí se narodila také myšlenka vytvářet knížky, které nám na českém trhu chybějí. Těmi byly a jsou malé a lehké knížky, které by se daly snadno vzít i na cesty a které by samozřejmě zaujaly i svým obsahem. Tak vzniklo naše nakladatelství Poketo.

A  když jsme sehnaly školku, vrhly jsme se do prvních miniknížek. Zrodila se usměvavá a občas trochu drzá Matylda s kočkou Pročkou a tři kamarádi: tichá Mai, silák Alois a veselý Kvido.

Jak naše děti rostou, narážíme i na další potřeby: Jak zpestřit a ulehčit učení české abecedy? Přece s poketo abecedou v jejích různých podobách: jako plakát, „tahák“ do sešitu, pexeso, nebo sada kartiček k vlasnímu vybarvení.

A jak podporovat tvoření a fantazii dětí? S omalovánkami a různými předlohami, které si mohou udělat nebo předělat podle svého. Tak vzhůru do toho!

 

 

A když tu neustále mluvíme „o nás“, tak se také představíme. Poketo, to jsou Martina a Pavla.

Martina Hamouzová se stará v Poketu o vše vizuální. Pokud vás zajímají další věci, na kterých coby grafická designerka dělala a dělá, tak se podívejte i na její web www.martinaham.cz.

Pavla Nejezchleba (donedávna Redlová) tvoří pro Poketo všechny příběhy a texty.

 

Za fotografie pro náš katalog děkujeme Anně Rasmussen. Za korektury textů děkujeme novinářce Markétě Žižkové.