O nás

Co a proč děláme?

S narozením našich dětí se narodila také myšlenka vytvářet knížky, které nám na českém trhu chybějí. Těmi byly a jsou malé a lehké knížky, které by se daly snadno vzít i na cesty a které by samozřejmě zaujaly i svým obsahem. Tak vzniklo naše nakladatelství Poketo.

A  když jsme sehnaly školku, vrhly jsme se do prvních miniknížek. Zrodila se usměvavá a občas trochu drzá Matylda s kočkou Pročkou a tři kamarádi: tichá Mai, silák Alois a veselý Kvido.

Jak naše děti rostou, narážíme i na další potřeby: Jak zpestřit a ulehčit učení české abecedy? Přece s poketo abecedou v jejích různých podobách: jako plakát, „tahák“ do sešitu, pexeso, nebo sada kartiček k vlasnímu vybarvení.

A jak podporovat tvoření a fantazii dětí? S omalovánkami a různými předlohami, které si mohou udělat nebo předělat podle svého. Tak vzhůru do toho!

 

Kdo stojí za Poketem?

Když tu neustále mluvíme „o nás“, tak se také představíme. Poketo, to jsou Martina, Pavla a nově také Adéla.

 

Martina Hamouzová se stará v Poketu o vše vizuální. Pokud vás zajímají další věci, na kterých coby grafická designerka dělala a dělá, tak se podívejte i na její web www.martinaham.cz.

Pavla Nejezchleba (donedávna Redlová) tvoří pro Poketo všechny příběhy a texty.

Adéla Švecová stála na počátku naší Abecedy a s Martinou vytváří další výukové materiály. Na starosti má především distribuci Poketa. 

 

Za fotografie pro náš katalog děkujeme Anně Rasmussen. Za korektury textů děkujeme novinářce Markétě Žižkové.