O nás

Co a proč děláme?

S narozením našich dětí se narodila také myšlenka vytvářet knížky, které nám na českém trhu chybějí. Těmi byly a jsou malé a lehké knížky, které by se daly snadno vzít i na cesty a které by samozřejmě zaujaly i svým obsahem.  Znaly jsme je ze zahraničí, ale v Česku aby rodič k doktorovi nebo na dovolenou nosil krosnu s velkými dětskými knížkami. Tehdy vznikla idea (knih do) kapsy, neboli pocket-a, čili Poketa: malého nakladatelství (nejen) pro děti.A  když jsme sehnaly školku, vrhly jsme se do prvních miniknížek. Zrodila se usměvavá a občas trochu drzá Matylda s kočkou Pročkou a tři kamarádi: tichá Mai, silák Alois a veselý Kvido. Tahle pětice doprovází děti od prvních slov až po první čtení.

Následovala školní docházka a s ní i nová otázka: Jak zpestřit a ulehčit učení české abecedy? Přece s Poketo abecedou v jejích různých podobách: jako plakát, „tahák“ do sešitu, pexeso, nebo sada kartiček k vlastnímu vybarvení. A s Písmenožroutem jste se už seznámili? Do jeho vymýšlení se zapojily už i některé z našich dětí.

Ve třetí třídě se kamenem úrazu stávají vyjmenovaná slova. Jak se má někdo něco učit, když polovině výrazům nerozumí? Od toho tu jsou ilustrovaná vyjmenovaná slova!

A protože chceme u dětí podporovat jejich fantazii a nechat je taky v klidu vyhrát, nabízíme i sady k vlastnímu dotvoření a deskové hry. Tak vzhůru do toho!

V Poketu ve všem, co děláme, usilujeme o jednoduchost, estetičnost, ekologičnost, zábavu a kreativitu v učení.

 

Kdo stojí za Poketem?

Když tu neustále mluvíme „o nás“, tak se také představíme. Poketo, to jsou Martina, Pavla a Adéla.

 

Martina Hamouzová se stará v Poketu o vše vizuální. Pokud vás zajímají další věci, na kterých coby grafická designerka dělala a dělá, tak se podívejte i na její web www.martinaham.cz.

Pavla Nejezchleba (donedávna Redlová) tvoří pro Poketo všechny příběhy, texty a většinu her.

Adéla Švecová  vymýšlí výukové materiály a na starosti má především distribuci Poketa. 

 

Za fotografie pro náš katalog děkujeme Anně Rasmussen. Za korektury textů děkujeme novinářce Markétě Žižkové.